سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

قرص سیپروفلوکساسین

سیپروفلوکساسین برای درمان انواع عفونت های باکتریایی استفاده میشود. سیپروفلوکساسین متعلق به آن دسته از داروها به نام آنتی بیوتیک کینولون است. که با متوقف کردن رشد باکتری عمل میکند.

 

قرص سیپروفلوکساسین

قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰

موارد استفاده قرص سیپروفلوکساسین

این آنتی بیوتیک (قرص سیپروفلوکساسین) فقط عفونت های باکتریایی را درمان میکند، و برای عفونت های ناشی از ویروس (مانند سرماخوردگی) استفاده نمیگردد. استفاده های غیر ضروری یا کاربرد نادرست هر آنتی بیوتیک میتواند به کاهش اثربخشی آن منجر گردد.

 

چگونگی مصرف سیپروفلوکساسین

چنانچه دستورالعمل استفاده از دارو وجود دارد قبل از شروع مصرف سیپروفلوکساسین با دقت مطالعه کنید، و در صورت در دسترس بودن اطلاعات بیمار پیش از تجویز به بیمار آن را با داروساز خود در میان گذارید. بیمار هنگام دریافت دارو باید از پزشک و داروساز هر سوالی را درباره نحوه استفاده از دارو بپرسد.

این دارو خوراکی است و مصرف با غذا یا بدون غذا را پزشک میبایست تشخیص دهد و معمولا دو بار در روز و در وعده های صبح و شام تجویز میگردد.

این قرص ممکن است طعم تلخی داشته باشد پس شما نمیتوانید آن را قسمت کنید، بجوید، و یا آن را خرد نموده سپس مصرف کنید. به همین دلیل شرکت داروسازی آن را به صورت بلعیدن تجویز میکند.

دوز و طول درمان بر اساس وضعیت پزشکی بیمار و واکنش بیمار به دارو تعیین میگردد. هنگام مصرف قرص سیپروفلوکساسین مایعات فراوان بنوشید مگر اینکه دکتر خلاف آن را تجویز نماید.

این دارو بایستی حداقل ۲ ساعت قبل یا ۶ ساعت پس از مصرف سایر داروها مصرف گردد که ممکن است با آن ترکیب شود، و اثربخشی آن را کاهش دهد. از داروساز خود در مورد سایر داروهایی که میتوانید با آن مصرف نموده و ممنوعیتی ندارد کسب اطلاع نمایید.

این نمونه ها عبارتند از: کوئیناپریل، سولامر، سوکرالفات، ویتامین ها / مواد معدنی (از جمله آهن و روی، مکمل ها) و محصولات حاوی منیزیم، آلومینیوم، یا کلسیم (مانند آنتی اسیدها، محلول دیدانوزین، مکملهای کلسیم).

غذاهای سرشار از کلسیم، من جمله فراورده های لبنی (مانند شیر، ماست) و یا آب میوه های غنی شده با کلسیم میتوانند اثر این دارو را کاهش دهند. این دارو را باید حداقل ۲ ساعت قبل یا ۶ ساعت پس از خوردن غذاهای غنی از کلسیم مصرف گردد، مگر اینکه شما این غذاها را به عنوان بخشی از یک وعده غذایی اصلی میل کنید که شامل غذاهای دیگر (غنی شده با موادی غیر کلسیم) میباشد. این غذاها باعث کاهش اثر کلسیم مورد نیاز میگردد.

از دکتر یا داروساز خود بپرسید که از چه مکمل های تغذیه ای و یا جایگزین آن با خیال راحت میتوانید استفاده نمایید.

دوره کامل این دارو را طبق تجویز پزشک استفاده نمایید. حتی اگر علایم بیماری پس از چند روز در شما کمرنگ شود و یا شما اثری از بیماری را در خود مشاهده نکنید. توقف دارو ممکن است خیلی زود موجب بازگشت عفونت گردد.

اگر وضعیت شما همچنان ادامه دارد و یا بدتر میشود حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

 

قرص سیپروفلوکساسین

همه چیز درباره قرص سیپروفلوکساسین

عوارض جانبی قرض سیپروفلوکساسین

تهوع، اسهال، سرگیجه، سبکی در سر، سردرد، و مشکلات خواب ممکن است در هنگام مصرف دارو رخ دهد. اگر هر یک از این اثرات در شما باقی بماند یا وخیم تر شود، دکتر یا داروساز خود را بی درنگ مطلع کنید.

به یاد داشته باشید که چون دکتر این دارو را تجویز کرده است پس او بهتر میتواند عوارض جانبی دارو را برای شما تشخیص دهد. ممکن است بسیاری از مردم در هنگام استفاده از این دارو دچار عوارض جانبی جدی نگردند. اگر شما هر گونه عوارض جانبی جدی را در خود مشاهده نمودید بلافاصله به دکتر خود اطلاع دهید، من جمله: زمانی که پوست شما وقتی در معرض آفتاب قرار میگیرید به راحتی دچار سوختگی بیشتر میشود (حساسیت شدید پوستی به نور خورشید)، کبودی / خونریزی غیر معمول، نشانه هایی از عفونت جدید (مانند تب مداوم، گلو درد مداوم)، نشانه هایی از مشکلات کلیوی (مانند تغییر در میزان ادرار، و ادرار به رنگ قرمز / صورتی)، نشانه هایی از مشکلات کبدی (مانند خستگی غیر معمول، درد شکم / معده، تهوع / استفراغ مداوم، زردی چشم / پوست، ادرار تیره).

چنانچه شما هر گونه از این عوارض جانبی را در خود مشاهده نمودید بلافاصله کمک پزشکی دریافت کنید: از جمله: سردرد شدید / مداوم، تغییرات بینایی، لرزیدن اعضا بدن (لرزش)، تشنج، سرگیجه شدید، غش، ضربان قلب سریع / نامنظم، تغییرات خلق و خوی (مانند اضطراب، سردرگمی، توهم، افسردگی، و در موارد نادر افکار خودکشی).

این دارو به ندرت ممکن است باعث مشکلات عصبی دائمی (نوروپاتی محیطی) شود. در صورت بروز هر یک از علائم زیر مصرف سیپروفلوکساسین را قطع نموده و مشکل را با پزشک خود در میان گذارید:

 • درد
 • بی حسی
 • سوختگی
 • سوزن سوزن شدن
 • ضعف در بازوها، دست ها، پاها، یا انگشتان، تغییرات در چگونگی حس های لمسی درد / دما / ارتعاش / موقعیت بدن.

این دارو به ندرت ممکن است باعث یک بیماری شدید در روده (کلستریدیوم سخت مربوط به اسهال) به دلیل یک نوع باکتری مقاوم گردد. این وضعیت ممکن است در طول درمان یا به طور هفتگی یا ماه ها پس از درمان ٬ رخ دهد. چنانچه این علائم پیشرفت کرد به پزشک خود اطلاع دهید: اسهال مداوم،شکم یا درد / گرفتگی معده، خون / مخاط در مدفوع خود.

حتی اگر شما هر یک از این علائم را داشتید از محصولات ضد اسهال یا داروهای ضد درد مخدر استفاده نکنید زیرا این محصولات ممکن است شرایط شما را وخیم تر کند.

استفاده از این دارو برای دوره های طولانی مدت یا مکرر ممکن است موجب بروز برفک دهان یا عفونت جدید گردد. بعد از مشاهده تکه های سفید رنگی در دهان، تغییر در تخلیه واژن و یا سایر علائم جدید با دکتر خود تماس بگیرید.

واکنش آلرژیک جدی به این دارو نادر است. با این حال، در هنگام بروز این موارد، کمک پزشکی دریافت نمایید. از جمله: جوش، خارش / تورم (به خصوص در چهره / زبان / گلو)، سرگیجه شدید، مشکل تنفسی.

مواردی که در این مقاله از راستینه به آن ها اشاره شد ٬ یک فهرست کامل از عوارض جانبی است که امکان دارد رخ دهد. چنانچه شما متوجه عوارض دیگری شدید که در این فهرست به آن اشاره نشده است، با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

 

اقدامات پیشگیرانه

قبل از مصرف سیپروفلوکساسین، درصورت حساسیت داشتن به این دارو یا دیگر آنتی بیوتیک های کینولون مانند نورفلاکسسین،ژمیفلاکسسین، لوفلاکسسین، موکسیفلاکسسین، یا افلاکسسین جریان را با دکتر خود و یا داروساز در میان بگذارید؛ یا اگر هر حساسیت دیگری هم دارد با پزشک خود مطرح کنید. این محصول ممکن است شامل عناصر غیرفعال باشد که میتوانند موجب حساسیت و یا مشکلات دیگر شوند. برای جزئیات بیشتر با داروساز صحبت کنید.

پیش از استفاده از این دارو، تاریخچه مصرف داروی خود را با پزشک و یا داروساز در میان بگذارید، مخصوصا مواردی از قبیل: دیابت، مشکلات قلبی (مانند حمله قلبی که اخیرا داشتید)، مشکلات تاندون یا مفصل (مانند التهاب تاندون و بورسیت)، مینیسک زانو، عارضه کبد، میاستنی گراویس، مشکلات عصبی (مانند نروپاتی محیطی)، تشنج و شرایطی که خطر تشنجتان را افزایش میدهند (مانند آسیب سر یا مغز، تومورهای مغزی، تصلب شرایین مغزی).

سیپروفلوکساسین ممکن است موجب ایجاد شرایطی شود که ریتم قلب را تحت تاثیر قرار دهند ( طولانی شدن زمان QT). طولانی شدن زمان QT بندرت میتواند موجب مشکل جدی ضربان قلب نامنظم یا سریع (بندرت کشنده) و دیگر علائم (مانند سرگیجه شدید، غش کردن) شود که نیاز به مراقبت های پزشکی دارد.

خطر طولانی شدن زمان QT درصورت وجود شرایط پزشکی معین یا در صورت استفاده همزمان از داروهای دیگری که موجب طولانی شدن زمان QT میشوند، ممکن است افزایش پیدا کند. پیش از استفاده از سیپروفلوکساسین، در مورد تمام داروهایی استفاده میکنید با پزشک و یا داروساز صبحت کنید و همچنین اگر هریک از شرایط زیر را داشتید با پزشک و یا داروساز در میان بگذارید: مشکلات قلبی معین ( نارسایی قلبی، ضربان قلب کند، طولانی شدن زمان QT در نوار قلب)، تاریخچه خانوادگیِ مشکلات قلبی معین (طولانی شدن زمان QT در نوار قلب، مرگ ناگهانی قلبی (ایست قلبی)).

میزان پایین پتاسیم یا منیزیم در خون هم ممکن است خطر طولانی شدن زمان QT را افزایش دهد. این خطر ممکن است در صورت استفاده از داروهای معینی (مانند دیورتیک یا «قرص های آبی») و یا در صورت داشتن شرایطی مانند عرق زیاد، اسهال یا استفراغ، افزایش یابد. در مورد استفاده صحیح از داروی سیپروفلوکساسین با پزشک خود مشورت کنید.

این دارو درمانی ممکن است بندرت موجب تغییرات جدی در سطح قند خون شود، مخصوصا اگر شما دیابت دارید. مراقب علائم قند خون بالا شامل افزایش تشنگی و میزان دفعات ادرار باشید. سیپروفلوکساسین همچنین ممکن است اثرات کاهنده قندِ خونِ داروی glyburide را هم افزایش دهد. پس همچنین باید مراقب علائم کاهش قند خون مانند عرق ناگهانی، لرزش، ضربان بالای قلب، گرسنگی، دید تار، سرگیجه، یا سوزن سوزن شدن دست هم باشید. قند خون خود را به صورت منظم با برنامه ای که پزشکتان مشخص میکند، چک کنید. اگر علائم قند خون پایین را مشاهده کردید، باید قند خون خود را با استفاده از قرص ها یا ژلِ گلوکز یا خوردن مواردی مانند قند، عسل، یا شیرینی، یا نوشیدن آبمیوه یا نوشابه غیر رژیمی افزایش دهید و بلافاصله با پزشک خود درباره واکنش بدنتان به این دارو مشورت کنید. برای جلوگیری از کاهش قند خون، در وعده های غذایی منظمی غذا بخورید، و هیچ وعده ای را رها نکنید. پزشکتان ممکن است آنتی بیوتیک دیگری را برایتان تجویز کند و یا داروهای دیابتی را برای رفع این مشکل تجویز کند.

این دارو ممکن است باعث گیجی شما شود. پس از مصرف دارو، رانندگی نکنید، از دستگاه ها و ماشین آلات استفاده نکنید، یا از هر فعالیتی که نیازمند هوشیاری است تا زمانیکه مطمئن نشدید که میتوانید بطور امن انجامش دهید، اجتناب کنید. از مصرف نوشیدنی های الکلی دوری کنید.

این دارو ممکن است شما را به نور حساس کند. از قرار گرفتن طولانی تحت نور آفتاب،حمام های برنزه و لامپ های خورشیدی اجتناب کنید. زمانیکه خارج از منزل هستید، از کرم های ضد آفتاب و البسه محافظ در برابر نور آفتاب استفاده کنید. دیگر داروها (مانند ترتینون مکونیول) ممکن است حساسیت شما به آفتاب را افزایش دهند. برای جزئیات بیشتر با پزشک و یا داروساز صحبت کنید.

سیپروفلوکساسین ممکن است موجب شود تا واکسن های باکتریایی زنده مانند واکسن حصبه بخوبی عمل نکنند. بنابراین، هیچ واکسیناسیونی در زمان استفاده از این دارو را بدون رضایت پزشک انجام ندهید.

پیش از داشتن عمل جراحی، در مورد مصرف محصولاتی که استفاده میکنید (شامل داروهای تجویزی، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) با پزشک یا دندانپزشک خود مشورت کنید.

کودکان ممکن است به عوارض جانبی این دارو حساس تر باشند، مخصوصا از نظر مشکلات تاندونی یا مفصلی.

انسان های پیر و سالخورده هم ممکن است به عوارض جانبی این دارو بخصوص مشکلات تاندونی (بویژه اگر آن ها در حال مصرف همزمان کورتیکواستروئیدهایی مانند پردنیزول یا هیدروکورتیزون باشند) و طولانی شدن زمان QT حساس تر باشند.

در طول بارداری، این دارو باید تنها زمانیکه واقعا موردنیاز باشد، استفاده شود. در مورد خطرات این دارو با پزشک خود مشورت کنید.

این دارو وارد شیر مادر میشود ! با پزشک خود قبل از شیر دادن به نوزادتان مشورت کنید.

 

قرص سیپرو

تداخلات دارویی

فعل و انفعالات دارویی ممکن است اثر داروهای شما را بهبود دهند و یا خطر عوارض جانبی جدی را افزایش دهند. این مطلب شامل همه فعل و انفعالات ممکن نمیباشد. لیستی از تمام محصولاتی که مصرف میکنید را تهیه و با پزشک خود و یا داروساز در میان بگذارید. میزان مصرف هیچ دارویی را بدون نظر پزشک خود تغییر ندهید و قطع نکنین و یا اینکه بدون اطلاع پزشک مصرف هیچ دارویی را آغاز نکنید.

برخی محصولات که ممکن است با این دارو فعل و انفعالاتی داشته باشند عبارتند از: رقیق کننده های خون (مانند آسنوکومورال، وارفارین) و استرانسیوم.

علاوه بر سیپروفلوکساسین، بسیاری از داروهایی که ممکن است بر ریتم قلبی (طولانی شدن زمان QT) اثر بگذارند، عبارتند از: آمیودارون، دوفتیلید، کوئینیدین، پروکینآمید، سوتالول.

این دارو میتواند خروج دیگر داروها از بدن شما را کُند کنَد که ممکن است بر نحوه تاثیر این داروها اثر داشته باشد. مثال هایی از داروهایی که تحت تاثیر قرار میگیرند عبارتند از: دولکستین،پیرفنیدون، تاسیملتئون،تیزانیدین.

از نوشیدن مقدار زیادی از نوشیدنی های کافئین دار (قهوه، چای، کولا)، خوردن مقدار بالای شکلات، یا مصرف زیاد داروهای کافئین دار، اجتناب کنید. این دارو ممکن است اثرات کافئین را افزایش دهد و یا زمان اثر آن را بیشتر کند.

اگرچه بیشتر آنتی بیوتیک ها مانند قرص ها، پچ، یا حلقه، بعید است که بر کنترل بارداری هورمونی اثری داشته باشند، تعدادی از آنتی بیوتیک ها (مانند ریفامپین، ریفابوتین) میتوانند تاثیر آنها را کاهش دهند. این امر ممکن است در بارداری تاثیرگذار باشد، اگر شما تحت کنترل بارداری هورمونی هستید، از پزشک خود و یا داروساز بخواهید تا جزئیات بیشتری را در اختیارتان بگذارند.

 

مصرف دوز بالا یا اوردوز 

در صورتی که دوز بالایی مصرف گردد با مرکز مسمومیت یا اورژانس تماس گیرید. در تهران میتوان با مرکز مسمومیت با شماره تلفن ۱۴۹۰ تماس بگیرید. ساکنان دیگر شهر ها  میتوانند با مرکز کنترل مسمومیت استانی یا اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

 

نکته  های مهم

سیپروفلوکساسین را به بقیه افراد جهت مصرف ندهید. این برخلاف قانون است. تست های آزمایشگاهی و یا پزشکی (مانند فشار خون، ضربان قلب، رشد در کودکان) ممکن است به صورت دوره ای برای نشان دادن پیشرفت شما و یا کنترل عوارض جانبی انجام شود. برای جزئیات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

منابع

 • WebMD

منبع تصاویر 

 • bestbuymedsonline
 • live-treatedcom.netdna-ssl
 • healthline

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

اطلاعات پزشکی

حقایقی درباره هماتوم

حقایقی درباره هماتوم

اطلاعات پزشکی

واریس

درمان‌های جدید واریس

زیبایی

انجام لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز چیست و چگونه عمل می‌کند؟

تغذیه و سلامتی

کاهش سریع وزن

کاهش سریع وزن

زیبایی

از بین رفتن حجم لب‌ها

با نازکی لب‌ چه کنیم؟

تغذیه و سلامتی

کاهش وزن بدون رژیم‌های سخت

با اصول تغذیه و رژیم‌درمانی بیشتر آشنا شوید

زیبایی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

انواع روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی

سلامت عمومی

علائم خال‌‌ها

خال‌ها را بهتر بشناسیم

اطلاعات پزشکی

علائم رینوفیما

رینوفیما چیست؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مهدی گفت:

  یک هفته است مصرف میکنم.
  دهانم چندین آفت زده.

 2. رضا پورکاشانی گفت:

  سلام
  دوستان گرامی که دچار عوارض جانبی عضلانی، عدم تعادل حرکتی و در نتیجه افکار پریشان می شوند، لطفا با مشورت پزشک خود در کنار این دارو از هیوسین ۱۰ استفاده کنید چون مکانیزم اثر این دارو به شکلیست که افرادی که در معرض آلودگی هوا یا مصرف کننده سیگار و یا مستعد بیماری های نظیر پسوریازیس هستند عوارض اینچنینی عادیست و با هیوسین ۱٠ بر طرف می شوند.
  البته حتما حتما حتما با پزشک خود مشورت کنید چون من پزشک نیستم و تنها به دستورات پزشک خود اعتماد کنید.
  من صرفا تجربه خود را در اختیار شما گذاشتم

 3. کسری گفت:

  اورولوژيست من اين دارو را برای يك عفونت ساده برای من تجويز كرد، بعد از يك هفته درد های مختلف شروع شد، درد های شديد اسكلتی و عضلانی، اختلالات خواب و پنيك اتك، نوروپاتی محيطی روی صورت و دست و پا، انقباض عضلانی نا خواسته، پرش بدن در خواب، خشکی مفاصل، درد در بافت های همبند مثل تاندون و رباط ها، مشکلات گوارشی، و همچنین الان بعد از ٨ ماه و ویزیت ۱۰ دکتر مختلف هيچ كدام از اين عوارض از بين نرفته، در ضمن من يك فرد ورزشكار و فعال بودم قبل از خوردن اين دارو، اميدوارم اين بلا سر همون دكتر نادان بياد كه قبل از آزمايش همچين داروی سنگينی را به من داد، به هيچ وجه اين دارو را برای عفونت های ساده مصرف نكنيد چون به مغز و اعصاب آسيب دائمی ميزنه اين رو در سايت fda نوشته، درضمن من دوچار فيبرومالژيا شدم يك بيماری مزمن و طولانی مدت، نکته دیگر: این دارو سطح روده شما را از بین میبره و باکتری های مفید روده را همراه با دیگر باکتری‌ها از بین میبره، این دارو سلول های میتوکندری مغز شما را ازبین میبره در مصرف این دارو کاملا دقدت کنید.

 4. مریم گفت:

  من به خاطر عفونت ادراری این قرص رو به توصیه یکی از دوستان استفاده کردم و ای کاش استفاده نمیکردم چون عوارض خیلی بدی داره این قرص

 5. بهراد گفت:

  سلام من دو روزه بخاطر عفونت ادراری این دارو رو مصرف میکنم دچار سوختگی روی پوست دستم شرم آیاادامه بدم آنتی بیوتیکو یا نه خیلی ممنونم اگه راهنمایی کنید

 6. فرشته گفت:

  سلام من برای عفونت ادراری مصرف میکنم زیر گلوی سمت راستم و گوش سمت راستم درد شدید دارم قرص اول رو یک روز قبل مصرف کردم یادم رفت با یک روز فاصله قرص دوم مصرف کردم

 7. مریم گفت:

  سلام منم نزدیک یک هفته هست مصرف میکنم مدفوع سیاه دارم آیا از عوارضشه؟ یا خونریزی داخلی کردم الان؟

 8. معصومه گفت:

  با سلام الان ۴ روز هست به خاطر عفونت ادراری مصرف دارو سیپروفلوکساسین دارم ،عوارضی مثل گرفتگی عضلات گردن و سردرد شدید ،درد و نفخ معده و روده ها و تیرگی ادرار و درد کلیه رو دارم . میشه لطفا راهنماییم کنید .

 9. علیرضا گفت:

  من قرص سیپروفلوکساسین۵۰۰رو با تجویز پزشک برای دردگوش چپ وسمت چپ گلو هنگام قورت دادن اب دهان ۳روز هر۱۲ساعت استفاده کردم درضمن باهمون تجویزبرای الرژی قرص لوراتادین هر۸ساعت مصرف میکردم متاسفانه درروز سوم احساس گلودردم بیشتر وهمراه بابی اشتهایی بود طوریکه احساس ضعف وگرسنگی دارم ولی با خوردن احساس تهوع ودروعده های بعدی ازخوردن غذا بدم میاد واحساس میکنم اگر بخورم بالا میارم وهمش درحال آروق زدن وبول کردن هستم درضمن یبوست هم میاره ولی با قطع دارو این حالت یبوست ازبین میره ولی مابقی حالات تا الان بعد از۳ روز هنوز باقیست راهنمایی بفرمایید؟

 10. Mori.mk گفت:

  این قرص ضررش بیشتر از فایدشه!
  الان یه هفتس این قرصو مصرف میکنم و دچار کم شنوایی در سمت چپ و وِز وِز گوش شدم.تازه حالت سرگیجه هم دارم.آیا با قطع دارو گوشم به حالت اولش برمیگرده؟

 11. mahtab گفت:

  من روز ۶مصرف دارو هستم دچار یبوست کارنکردن شکم و حالت تهوو خارش در پوستم شدم

 12. ایپک گفت:

  سلام من سوزش ادرار دارم از این دارو چند روزه استفاده میکنم ولی دچار یبوست و مدفوع سیاه شدم. نگرانم کرده. این مورد از عوارض دارو عنوان نشده و عوارض دیگه ای نداشتم. نمیدونم ادامه بدم استفاده دارو رو یا خیر. متشکر

 13. رها گفت:

  از عوارض دیگه ی این دارو در زمان مصرف باعث خونریزی و عادت ماهیانه در زنان میشه .

 14. راضیه گفت:

  سلام من بعد ۲ بار مصرف این قرص دچار یبوست شدید شدم که حتی سیلاکس هم جواب نداد چه کار کنم ممنون

 15. مرجان گفت:

  چی بگم والا این عوارضی که از قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ این بالا نوشته انگار تحمل مریضی خودمون قابل تحملتره آخه این چه وضعیه یعنی همه ی دنیا داروهاشون اینجوریه میخوای یجات خوب شه ده تا مرض دیگه میگیریم ،این قرصو دکتر برای من تجویز کرده ولی با احترام میندازمش سطل آشغال

 16. امیر گفت:

  من عفونت شدید دارم دکتر سیپروفلوکساسین و چند داروی دیگر تجویز کردم ولی مشکل در حرکت دارم

 17. علی گفت:

  سلام الان تقریباً هفت روزه که دارم این دارو رو مصرف میکنم خیلی عصبی شدم حتی با کوچکترین چیز عصبانی میشم و نمیتونم خودم رو کنترل کنم البته روزهای اول سردرد و سرگیجه داشتم همش یع فکرایی میاد سراغم که از زندگی کردن حالم به هم میخوره

 18. مهرداد گفت:

  سلام.چند روزه از این قرص استفاده میکنم چون عمل کیست مویی انجام دادم بعد از مصرف سر درد شدید میگیرم باید چیکار کنم

 19. هانیه گفت:

  سلام. ببخشید من از دیشب تا حالا وقتی ادرار میکنم .‌اولا که کامل ادرارم نمیاد. وقتی زور میزنم هم میسوزه هم به صورت چند قطره خون میاد. کلا ادرارم هم تغییره رنگ داده و تیره تر شده. میتونم قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ استفاده کنم ؟ اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

 20. مهدیه گفت:

  به هیچ وجه این داروی مذخرفو مصرف نکنید همسرم مصرف کرده مشکلات جدی پوستی براش پیش اومده

 21. الهام گفت:

  سلام
  من این دارو رو شش روزه که استفاده میکنم و عوارض در من زیاد بوده لبم دوتا تبخال پشت سر هم زدم – گلو درد دارم – زیر فک یه برجستگی ایجاد شده که درد ناکه – عصبانیت – سر درد- سر گیجه – درد بدن بیشتر در نواحی بازو و ران پا
  من نمیدونم واقعا معنی این ها چیه
  یه عفونت ادراری مختصر داریم
  برای بهبود باید تبخال بزنیم سردرد و سر گیجه و بدن درد رو تحمل کنیم … این خیلی احمقانه است

 22. حمیدرضا گفت:

  سلام خسته نباشی
  من حدوداً ۷۰روز پیش دچار شکستگی از ناحیه پا شدم و دکتر قرص سیپروفلوکساسین۵۰۰برایم تجویز کردبه علاوه آمپول آنوکسان که بقل نافی هست حالا بعداز هفتاد روز هنوز اون علائم رو دارم خواستم بدونم درحال حاضر من دچار
  حالت تعوع،بیقراری،بی اشتهایی،زردشدن زبان،کاهش وزن هستم خواهش میکنم کمکم کنید خیلی این شرایط آزارم میدهد به حدی ترسیدم که به علائم hivشک کردم چون این علائم شبیه علائم ایدز ترو خدا کمکم کنید آیا بعد از هفتادروز هنوز علائم ماندگاره سیپروفلوکساسین۵۰۰ یا برم آزمایش اچ آی وی بدم؟ تروقرآن کمکم کنید التماستون میکنم

 23. ایرج گفت:

  سلام من مصرف کردم بهبودی خوبه اما حالت بی قراری و تهوع و عصبانیت و بی اشتهایی داشتم۰

 24. ليلي گفت:

  سلام من اين دارى رو براي عفونت كوشيم مصرف مي كنم و در پي استفاده دچار سرماخوردگي شدم و ادامه دادم آنتي بيونيك رو
  ولي متاسفانه قند خونم بالا رفته در صورتي كه من هيچ سابقه قند بالا نداشتم
  آيا به همين علت هست كه قند خونم از حالت نرمال ٢٠تايي بالاست ؟
  كلي نگرانم كرده و دچار استرس شدم

 25. مهرداد گفت:

  سلام من دچارعفونت گوش شدە ام ویک هفتە است از این دارو استفادە می کنم اما شنواییم کم شدە وسرم گاهی خیلی درد میکند چکارکنم؟

 26. علیرضا گفت:

  من عفونت دارم و دکتر این دارو رو برام تجویز کرده.
  نتایج قابل توجهی بعد از ۲ روز مصرف این دارو داشتم.
  تا کنون هیچگونه عوارض جانبی مشاهده نشده (‌روز چهارم درمان هستم)

 27. بهینه سازی سایت گفت:

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و
  امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه