سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

فرار بچه از خواب بعد از ظهر

با گذشتن اولین سال تولد ، بچه ی شما گریختن از زیر بار رفتن به رختخواب را آغاز می کند . در اینجا شما باید جدی برخورد کنید و محکم باشید . لطفا با راستینه همراه باشید .

 

فرار بچه از خواب بعد از ظهر

فرار بچه از خواب بعد از ظهر و مقاومت در برابر خوابیدن

مواقعی پیش می آید که بچه ممکن است تمام مدت خواب بعد از ظهرش را گریه کند و یا شب هنگام یک ساعت بعد از گذاشتن در رختخوابش گریه را ادامه دهد . اگر تا هنگام خواب حالش خوب بوده و مشکلی نداشته و به نظر نمی رسد که مریض باشد ، به او توجه نکنید ! چون اگر یکبار تسلیم شوید و بگذارید بیدار بماند برای خود دردسر درست کرده اید ولی اگر سفت و سخت سر حرفتان بایستید و به سرو صدا کردن اش اهمیت ندهید ، این دوران مقاومت خیلی طول نخواهد کشید و بعد از چند شب تمام می شود .

نکته : اگر مدت گریه کردنش طولانی شد گاهی به او سر بزنید .

مقاله مرتبط : کودک شما به چه مقدار خواب نیاز دارد؟

 

بیدار شدن در طول شب

بیدار شدن در طول شب

کودک ممکن است بعد از یک روز فعال و پر جنب و جوش ، شب از خواب بپرد و گریه کند . اگر این اتفاق افتاد به او سر بزنید تا خیالتان راحت شود که از تخت نیفتاده یا دست و پایش بین نرده های تخت گیر نکرده و یا مریض نشده باشد . بعد اگر اشکالی وجود نداشت بغلش کنید . به او اطمینان بدهید که شما و پدرش در نزدیکش هستید و بگویید که به تختخوابش برگردد .

خواب دیدن های بچه ممکن است سبب شود که چند بار در شب از خواب بیدار شود . این دیگر بستگی به خود شما داردکه محکم باشید و قانعش کنید که به تخت برگردد و بخوابد ولی او را راه نبرید و تکان ندهید ، یا با خود به رختخواب نبرید . ممکن است جدی بودن پدر در اینگونه موارد قانع کننده تر باشد و بچه را مطمئن کند که هیچ چیز او را نخواهد آزرد .

مقاله مرتبط : چگونه خواب نوزاد را تنظیم کنیم؟

 

حضور شما کنار کودک

او باید به حضور شما اطمینان داشته باشد.

در طول روز و در زمان بیداری ، بچه عاشق این است که خود را یک فرد مستقل نشان دهد ، ولی بسیار به شما متکی ست . مثلا در حال انجام کار با سرعت به جایی که شما هستید سر می زند که ببیند آیا هستید یا نه ! و اگر از برابر چشمش دور شوید گریه سر می دهد . البته این کار بچه گانه ، ممکن است علاقه و سعی او را برای کسب استقلال لوث کند اما بدین معناست که بچه می خواهد امنیت خود را بسنجد . آزادی را دوست دارد ولی در ضمن میخواهد شما هم حضور داشته باشید .

 

آموزش توالت رفتن

آموزش توالت رفتن

آموزش توالت رفتن نیز چون مراحل دیگر رشد مستلزم آن است که بچه آنقدر بزرگ باشد که چه از نظر فکری و چه از نظر جسمی آمادگی پذیرش این مرحله را داشته باشد . مادربزرگها عقیده دارند که بچه از شش ماهگی می تواند این مرحله را شروع کند ، ولی می دانیم که بچه تا رسیدن به ۱۸ ماهگی تا ۲ سالگی نه از نظر عقلی و نه از نظر جسمی هنوز قدرت کنترل مثانه و روده اش را ندارد . به همین علت نباید عجله کرد .

مقاله مرتبط : چه زمانی می توان آداب طهارت را به کودک آموزش داد؟

 

مسواک زدن کودک

آنقدر دندان دارد که مسواک بزند ؟

بین ۱۲ تا ۱۸ ماهگی که کودک دندان در می آورد، وقت شروع مسواک زدن است . یک مسواک کوچک و نرم برایش بخرید . بگذارید اول با نگاه کردن به نحوه ی مسواک زدن خود شما این کار را یاد بگیرد . در این مورد خیلی با او ملایم باشید و این کار را به او تحمیل نکنید . خوردن کمی آب، غذا را از لثه و دندان بچه می برد ولی به اندازه ی مسواک موثر نیست .

 

منابع

  • کتابخانه راستینه
  • دکتر جورج گری کادیل
  • اورانوس شکوری عباسیون (مترجم)

منبع تصاویر 

  • mom365
  • healthywomen
  • talkaboutgiving
  • assets.babycenter
  • meinsmile

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

خواب خوب

چه غذاهایی بخوریم تا بهتر بخوابیم؟

سلامت عمومی

وضعیت مناسب خواب برای مغز

یافتن بهترین موقعیت خواب مناسب شما

اختصاصی

پوشیدن کفش پاشنه بلند

هشت عادت، که موجب مرض است!

اختصاصی

فقط بگویید نه

عادات خوبی که می تواند مضر باشد و شما نمی دانید!

رانینگ تایتل

درمان سریع برای خلاص شدن از خرخر کردن و وقفه تنفسی در خواب

رانینگ تایتل

کمبود و از دست دادن حافظه

۷ راه آسان برای کمک به ترمیم مغز پس از سکته مغزی!

رانینگ تایتل

نور طبیعی

زمان بیشتری را در طی روز زیر نور طبیعی صرف کنید!

تغذیه و سلامتی

کیوی

با خوردن دو عدد کیوی یک ساعت قبل از خواب بهتر لذت ببرید!

رانینگ تایتل

۵ راه برای افزایش تستوسترون بطور طبیعی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *