سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

با انجام این نکات آسان مصرف مواد اولیه فرآوری شده را کاهش دهید!

آیا می خواهید غذاهای واقعی تهیه شده با مواد اولیه طبیعی و ارگانيک بخورید؟ برای حذف غذاهای فرآوری شده از رژیم غذایی خود نکات مطرح شده در این مقاله از راستینه را در نظر بگیرید.

جلوتر غذا بپزید

جلوتر غذا بپزید

یکی از سخت ترین قسمت های خوردن غذاهای کامل می تواند صرف زمان برای تهیه غذا از مواد اولیه تازه باشد. یک روش برای کاهش زمان آماده سازی غذا، پختن غذا زودتر از زمان مصرف است. مقدار زیادی از یک نوع غذا که با مواد با کیفیت تهیه شده است را تقسیم بندی کنید و آن را در فریزر یا یخچال نگهداری کنید. سپس، پس از یک روز طولانی در محل کار، می توانید غذا را به راحتی در فر یا مایکروویو قرار دهید، آن را گرم کنید و بخورید- درست مثل سفارش غذا از بیرون یا یک شام یخ زده، اما روشی سالم تر.

 

جایگزین های واقعی پیدا کنید

حذف مواد اولیه فرآوری شده به این معنا نیست که شما باید کاملا تنقلات و وعده های غذایی مورد علاقه خود را حذف کنید- فقط باید آنها را از خوراکی های واقعی تهیه کنید! اگر نمی توانید دستور غذایی خوراکی را پیدا کنید، به دنبال مارکی طبيعی يا ارگانيک نزدیک به خوراکی فرآوری شده مورد علاقه خود باشید. فقط به یاد داشته باشید برچسب روی خوراکی ها را بخوانید، زیرا غذای غیر فرآوری شده نیز ممکن است مقدار زیادی سدیم، قند و چربی داشته باشد.

 

برچسب ها را بخوانید

برچسب ها را بخوانید

ممکن است تعجب کنید که “غذای سالم” چقدر حاوی مقدار زیادی مواد افزودنی، نگهدارنده ها، و دیگر چیزهای بد بو که نمی دانید چگونه تلفظ کنید، هستند. برچسب ها را به طور کامل بخوانید و اگر ماده خوراکی حاوی لیست طولانی از مواد تشکیل دهنده یا هر چیز دیگری است که به نظر می رسد در کارخانه تولید شده باشد، سعی کنید چیز دیگری را انتخاب کنید.

 

در اتومبیل غذا نخورید

اگر حین برگشت از محل کار به خانه در پمپ بنزین، میان وعده ای برای بعد از ظهر می خرید، احتمال این وجود دارد که فرآوری شده باشد. با غذا نخوردن حین رانندگی می توانید از دو تا از بزرگترین منابع محصولات فرآوری شده پرهیز کنید: غذاهای فست فودی و فروشگاه های غذای راحتی. اگر می دانید که در راه برگشت به خانه نیاز به خوردن چیزی دارید، صبح هنگام خروج از منزل خوراکی ای مثل نصف ساندویچ یا مقداری آجیل و میوه خشک را همراه خود بردارید.

 

از بازارهای محلی خرید کنید

از بازارهای محلی خرید کنید

مواد اولیه که از بازارهای محلی تهیه می شوند، به طور معمول کمتر فرآوری می شوند (مگر اینکه شهرشما اقتصاد بزرگ غذای صنعتی داشته باشد) بازدید از بازار کشاورزان، خرید نان از یک نانوایی محلی و غذا خوردن در رستورانی محلی، به جای رستوران های زنجیره ای، که از ترکیبات تازه استفاده می کند راه های خوبی در حمایت از اقتصاد محلی و پیدا کردن غذا ی تازه تر و خوش طعم تر هستند، همه این ها در حالی است که مصرف مواد تشکیل دهنده فرآوری شده را به حداقل می رسانید.

 

افراط نکنید

اگر بتوانید غذاهای فرآوری شده را به طور کامل از رژیم خود حذف کنید، حرکتی جدی انجام داده اید! اما خود را با استانداردهای غیر واقعی درگیر نکنید. اگر بیشتر اوقات غذاهای فوق العاده سالم سرشار از میوه ها، سبزیجات، غلات و پروتئین می خورید، مشکلی ندارد که هر از چند گاهی نوع خاصی از چیپس سیب زمینی مورد علاقه خود که حاوی مواد نگهدارنده است، را هم بخورید.

مصرف هر از چند گاهی خوراکی های فرآوری شده نوستالژیک بهتر از مصرف همیشگی آن هاست چون خیلی سخت است که این خوراکی ها را کنار بگذارند!

چگونه غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف می کنید؟ پیشنهادات خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید!

مقاله مرتبط : آنچه باید درباره گوشت های فرآوری شده بدانید!

 

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • http://www.webmd.com/diet/features/the-benefits-of-healthy-whole-foods
  • http://www.eatingwell.com/nutrition_health/nutrition_news_information/10_ways_to_eat_clean?page=7
  • http://www.takepart.com/photos/avoid-processed-food
  • http://www.webmd.com/food-recipes/news/20090323/7-rules-for-eating

منبع تصاویر 

  • cdn-mf0.heartyhosting
  • kosich
  • allulose

خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد می شود

تغذیه و سلامتی

وعده صبحانه

۱۶ مورد از بدترین و بهترین خوراکی ها برای وعده صبحانه

تغذیه و سلامتی

زنجبیل

۳۰ خوراکی که باعث کاهش درد مفاصل و التهاب می شوند!

اختصاصی

فقط بگویید نه

عادات خوبی که می تواند مضر باشد و شما نمی دانید!

دستور پخت آشپزی

سالاد بروکلی

طرز تهیه سالاد بروکلی با سس فتای کرمی

دستور پخت آشپزی

گولاش

طرز تهیه گولاش

دستور پخت آشپزی

سالاد مرغ

طرز تهیه سالاد مرغ برمه‌ای

دستور پخت آشپزی

سالاد سزار

سالاد سزار با کروتان‌های توفو

دستور پخت آشپزی

انچیلادای مرغ – رول کلم

انچیلادای مرغ و رول کلم

دستور پخت آشپزی

بروسکتای سینه‌ی مرغ

بروسکتای سینه‌ مرغ

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *